Turizm ve Lezzet şehri Eskişehir

Eskişehir Yemek Nerede Yenir

Eskişehir Yemek


Eskişehir turizm sektörü açısından oldukça verimli donanımlı bir şehirdir. Lezzet diyarı ve kültürel mirasına son derece sadık olan Eskişehir son yılların gözde turizm beldelerinden birisi.

Harika sokakları, rengarenk evleri, mimarı yapısı ve enfes lezzetleri ile mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Lezzetli yemeklerinden çibörek, balaban kebabı ve yoğurtlu köfte yemeği Eskişehir’in en meşhur menüleri arasında ilk sırada.

Eskişehir mutfağının en tanınan bu yemeklerini birde Eskişehir halkından tatmanız harika bir deneyim olacaktır. Kırım Türklerinden günümüze uzanan bu lezzet şöleninde Boolköfte restoran harika bir sunum ile sizleri karşılıyor.

Eskişehir’in İncisi

Turizm bölgelerinden biri olan Eskişehir yaz kış turistlerinde ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Hem yerli halkının bu lezzetlere düşkünlüğü, hem de turistlerin ülkemizde ki bu muhteşem şehri görmeleri bizler için gurur kaynağıdır.

Türkiye’de ki geçmişi en az 250 yılı aşkın olan çibörek, günümüzde hala milyonlarca kişi tarafından beğenilerek tüketilmektedir. Eskişehir’e göç eden kırım Türkleri sayesinde bu enfes lezzet hala sevilerek yeniyor.

Her ne kadar adı çibörek olsa da, çiğ ürünler ile tüketilmiyor. Sadece tüm malzemeleri çiğ olarak hazırlanıyor ve sadece 15 saniye de kızartılarak hazır hale getiriliyor. Nüfusu oldukça yoğun olan Eskişehir de bu lezzetin çok ilgi görmesi, hazırlanışının çok zahmetli ama pişirmesinin ve lezzetinin efsane olmasından geliyor.

Sizlerde Eskişehir’e yolunuz düştüğünde yada Eskişehir de yaşıyorsanız bu enfes lezzeti bir de Bool Köfte restoranda deneyimleyin. Muhteşem ikramları ve uygun fiyatları ile sizleri mest edecek olan bu restoranı ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Blog

Yorumlar kapalı

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo