Neden Yoğurtlu Köfte ?

Eskişehir in en meşhur yemeklerinden olan yoğurtlu köfte lezzet adeta lezzet şöleni geleneksel yemeklerin başında gelmektedir. Estetik ve damak tadı açısından vazgeçilmez olan bu tad hem yerli hem yabancı turistlerin tercih ettiği önemli lezzetlerden biridir. Geleneksel yemeklerin en önemli noktası tadı kadar, sunumudur. Öyle ki, tercih edilen en önemli yemeklerin basında gelmektedir.

Yoğurtlu köftenin gerek yerli gerek yabancı turistler tarafından bu denli tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de, lezzetinin diğer ev yapımı köftelerden daha farkedilir bir lezzette olmasıdır.

Geleneksel lezzet farkı herkes tarafından kolayca anlaşılabilir. Damak tadının alışılagelmiş olduğu köfte dünyasında böylesine geleneksel methodlarla hazırlanmış bu sunum iddialı ve enfes bir tada dönüşmektedir. Hazırlanma sürecinden itibaren büyük bir titizlik gösterilen bu aşama da, yoğurtlu köftenin içeriğini ve özelliğini anlamak için mutlaka tatmak gerekmektedir ki buda bu soruyu sormanın gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Herhangi baharat bileşiminden oluşan köfte tadı yerine eski zamanlardan bu yana süre gelen bir tad hikayesidir. Yoğurtlu köfte geçmiş leziz keşfinin hala devam ettiğini gösteren somut bir örnektir.
Restoranımızda özellikle tercih edilen bu sunumun ustaların becerisi ve pişirme usülleri ile birleşen köfte tadını çok çok farklı sunan lezzet şöleni olmasıdır.

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo