Eskişehir’in Özellikleri


Kültür sanat ve turizm şehirlerinden biri olan Eskişehir’in tüm özelliklerini ve merak edilenlerini makalemizde bulabilirsiniz. Eskişehir hakkında bilinmesi gerekenler, coğrafyası, kültürü ve tüm özellikleri ile tanışmaya hazır mısınız? İşte bu muazzam şehrin tüm özellikleri.

  1. Kültür Sanat Harikası

Kültür sanat bakımından tam bir gözde olan Eskişehir, inanılmaz makul fiyatları ile tüm eğitim, sanat dallarını halk ile buluşturuyor. Oldukça ucuz olan tiyatro, sinema, konserler öğrenciler için inanılmaz bir etkinlik disiplini sergiliyor.

  1. Göz Alıcı Sokaklar

Rengarenk sokaklar, harika yapılar ve iç acıcı bir şehirdir Eskişehir. Kurulan tramvay ve trenler, binaların renklendirilmesi ve dekorasyonu bir harikadır. 4 bir çevresi doğa parkları ve yeşillikler içerisinde olan Eskişehir de yaşamak bir ayrıcalık olacaktır.

  1. Trafiksiz Bir Yaşam

Büyük şehirlerin en büyük sorunlarından birisi de şüphesiz bitmek bilmeyen trafiktir. İnsanların kalabalık olduğu her alanda yoğun trafiğe maruz kalmak kaçınılmazdır. Ancak büyükşehir olan Eskişehir’in en büyük özelliklerinden birisi de trafik sorununun olmamasıdır. Şehrin tamamını kapsayan tramvay sayesinde trafik oluşumu engellenmektedir.

  1. Es Es Venedik

Gondol zevkini venedikte yaşamanıza gerek yok, Eskişehir’e geldiğinizde harika bir nehir ve gondol sefası yapabilirsiniz.

  1. Enerji Şehri

Genç nüfusu elbette ki yoğun öğrenci oluşumundan kaynaklıdır. Öğrencilerin akın ettiği bu şehir genç kalmış ve en enerjik şehirler topluluğuna katılmıştır. Her türlü aktivite, eğlence ve etkinlik için muazzam bir kent.

  1. Harika Fotoğraflar

Her bir köşesin de harika fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz bir şehirdir burası. Özellikle odun pazarı ve harika yapıları tam bir sanat eseri niteliğinde. Diğer bir harika kare ise Eskişehir kültür ve sanat parkında bulunan müthiş şatodur.

  1. Harika Lezzet Çibörek

Enfes lezzetlerinden birisi olan Çibörek Eskişehir’in en meşhur yemeklerindendir. Yöresel ve geleneksel tatlara önem veren ülkemizde Eskişehir deyince aklımıza elbette ki Çibörek gelir. Birde bunu usta ellerden yemenin ayrıcalığı bir başkadır. Bunun için ise Boolköfte restoranı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Blog

Yorumlar kapalı

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo