Eskişehir Yemek

Eskişehir Yemek

Kendine has yemekleri ve tatlıları olan Eskişehir, restoranları ile de ünlüdür. Özellikle Eskişehir yemek kültürü, balkanlardan ve Türki cumhuriyetlerden etkilenmiştir. Eskişehir’in en meşhur yemek ve tatlılarını sizlere kısaca tanıtalım:

Eskişehir’in En Meşhur Yemekleri

Kırım Tatar Türklerinden Eskişehir’e oradan da ülkemize gelen çibörek lezzetini en iyi şekilde yansıtıyoruz. Çibörek yemeğinin en iyisi, Bool Köftede yenir. Çibörek lezzetini hazırlarken:

  • Etin en iyisini ve tazesini,
  • Hamurun en lezzetlisini,
  • Suyun en doğal halini,
  • Sıvı yağın en kalitesini

Kullanıyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde çibörek adıyla birlikte, Bool Köfte restoranının da anıldığını göreceksiniz.

Eskişehir Balaban Köfte

En iyi bildiğimiz yemekleri yapıyoruz. Balaban köfte lezzeti de en iyi yaptığımız yemekler arasında yer alıyor. Nasıl yapıyoruz?:

  • Özel olarak hazırladığımız dana etini dinlendiriyoruz.
  • Daha sonra bu etleri kıvamında pişiriyoruz.
  • Et suyuyla harmanlıyoruz.
  • Yöresel tereyağı ve yoğurt ilave ediyoruz.
  • Leziz mi leziz tırnak pidelerimizi de tabağın altında yerleştiriyoruz.
  • Sivribiber ve domatesin en tazesini güzelce dilimleyip, tabağın kenarını süslüyoruz.

Eti işleme biçimi ve özel olarak hazırladığımız soslar, restoranımızın lezzet sırları arasında yer alıyor.

Yoğurtlu Kebap Lezzetini Mutlaka Bizde Denemelisiniz!

Balaban köfte lezzetine benzeyen ancak, benzersiz bir tadı bulunan, Eskişehir’e özgü yoğurtlu kebap lezzetinin en iyisini bizde yiyeceksiniz! Lezzetimizin sırrı, eti işlemede ve en taze sebzeleri kullanmamızdadır.

Ada Kebabı

Restoranımızın seçkin menüsünde bulunan Ada Kebabını mutlaka deneyin, pişman olmayacaksınız!

Özel Kaynak Suyunu Kullanıyoruz

Sağlığınız ve damak tadınız bizler için önemlidir. Eskişehir’in 45 kilometre kuzeyinde yer alan ve Türkmen dağının eteklerinden gelen, lezzeti ve doğallığıyla ünlü Kalabak suyu, restoranımızda sizler için servis ediliyor. Tüm yemeklerimizde, özel kaynak suyu kullanılır ve kaliteden ödün vermeyiz.

Buz Gibi Lezzetli Şalgamı Denemek İster misiniz?

Size özel hazırladığımız ve Adana’nın lezzet simgesi olan şalgam suyunu bir de bizim yorumumuzla tadın. Tadına doyamayacaksınız.

Bol Köpüklü Ayran

Susurluk ayranı ile yarışacak, bol köpüklü ayran hazırlıyoruz ve meşhur yemeklerimizle servis yapıyoruz. Lezzet şöleni yaşayacaksınız.

Tatlı mı Tatlı: Kemalpaşa Tatlısı

Kaymağın en güzel halini, meşhur Kemalpaşa tatlısı ile buluşturuyoruz. Ağzınız hiç olmadığı kadar tatlanacak!

Salata Bar

Birçok sebzenin yer aldığı salata barımızdan, dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Ayrıca yemeklerin yanında da bol miktarda salata servis ediyoruz.

Sütlü Kadayıf ve Şıraya Ne Dersiniz?

Organik süt ile harmanladığımız ve özel tariflerimiz arasında yer alan sütlü kadayıf lezzeti, yemekten sonra size çok iyi gelecek! Yanında buz gibi tatlı mı tatlı şıra içeceğini de mutlaka denemelisiniz.

Eskişehir’de Bool Köfte Restorant!

Et suyu ile terbiye edilmiş sıcacık pideler, özel tarifiyle köfte topları, salça ve tereyağı ile hazırlanan muhteşem bir sos! Balaban kebabını özel tarifiyle hazırlıyoruz. Yıllardan beri müşterilerimizin bizleri tercih etmesi ve balaban kebabı denilince akla gelen ilk restoran olmamız, tesadüf değil!

Odun ateşinde pişen ve kokusuyla büyüleyen tırnak pideleri küp olacak şekilde doğruyoruz. Üzerine et suyu ve yoğurt döküyoruz. Özel hazırladığımız köfteleri, pidelerin üstüne koyuyoruz. Taze ve organik domates ve biberleri közleyip, köftelerin yanına koyuyoruz. Daha sonra özel olarak hazırladığımız tereyağ sosunu köftenin üzerinde gezdiriyoruz. Terayağının kokusu, lezzetli köftelerle birleşince, iştahınızı cezbediyor.

Eskişehir’de Ne Yenir, Nerede Yenir?

Her ilin kendine has lezzetleri var. Eskişehir denilince akla; yoğurt kebabı, balaban kebabı ve çibörek geliyor. Bu üç lezzeti nerede yiyeceğim diye soruyorsanız, Eskişehir’e gelen birçok kişi adres olarak size, Bool Köfte restoranını gösterecektir. Eskişehir restoran kavramına yeni bir tanım getiriyoruz. Özenle hazırladığımız lezzetlerle, damak tadınızı değiştiriyoruz.

Görüş, öneri ve talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo