Çibörek Nerede Meşhur & Eskişehir


Kırım tatarlardan günümüze uzanan bu eşsiz hamur işi olan Çibörek nerede meşhur sorusunun cevabı elbette ki Eskişehirdir. Eskişehir de yüzyıllarca kırım tatar türkleri yaşamaktaydı, hala daha bu soydan gelen ve onlara ait olan bu yöresel hamur işinin günümüze kadar uzanması elbette kaçınılmazdı.

Türkler hamur işine oldukça düşkündür. Genellikle hamurişi denilince akla mantı ve börek gelmektedir. Ancak bir çok ev hanımının da özenle yaptığı ve severek yenilen bir lezzet daha var ki oda Çibörektir.

Kuşaktan kuşağa uzanan bu lezzetin Eskişehir de birde müdavim olacağınız bir işletmesi var, Bool Köfte restoran. Burası Eskişehir halkının oldukça beğendiği ve yıllardır popülaritesini kaybetmeyen sayılı mekanlarından birisidir.

Eskişehir Çiğbörek

Çibörek nerede meşhur diye düşünen kişiler mutlaka Eskişehire gelerek Bool Köftede bu harika lezzeti tadabilir. Sunumu, güleryüzlü personeli ve makul fiyatlara herkese hitap eden Bool Köfte de sizlerde hemen yerinizi ayırtın.

Ayrıca yine Eskişehir’in en meşhur yemekleri olarak kabul edilen ve yöreselleşmiş olan Balaban Kebabı ve Yoğurtlu Köftesini de Bool Köftede bulabilirsiniz.

Çibörek ve yayık ayran ikilisi ile doyumsuz bir tat, dilerseniz açık hava konsepti ile işletmede harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Kırım tatarlarından geçmişten günümüze uzanan bu lezzet yolculuğunda sizlerde yerinizi almak ve bu harika tatları denemek için Bool Köftede yerinizi ayırtın.

Blog

Yorumlar kapalı

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo