Balaban Kebabı


Böylesi lezzet geçmişten günümüze uzanmış ve hala en popüler menüler arasında yerini korumaktadır. Birçok kişi bu leziz tadı evlerinde dahi yapmakta, akşam yemeklerini muhteşem kılmaktadır.

Balaban köftesi olarak da bilinen balaban kebabı Boolköfte restoran da oldukça makul ve leziz bir tada sahiptir. Yöresel lezzetlerin en güzellerinden biri olan bu harika yemeği henüz tatmadıysanız ve yolunuz Eskişehir’e düştüyse mutlaka Bool Köfte restoranda yiyebilirsiniz.

Eskişehir mutfağının kendine özgü yemekleri ile ve harika bir şehir olmasıyla bilinmesi her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Tarihi kültürel mirası ile zengin olan bu şehrimizin yöresel yemekleri de oldukça güzel.

Eskişehir’in en meşhur yemekleri arasında yer alan balaban kebabı enfes köftesi ve müthiş sosu ile damak zevkinize çok iyi gelecek bir yemektir. Es balaban kebabı Eskişehir’in en bilinen yöresel yemekleri arasında çibörekten sonra ikinci sıradadır.

Enfes Lezzet Balaban Kebabı

Nefis tırnak pideler, domates ve tereyağıyla hazırlanan bir sos ve yumuşacık köfteler ile buluşması size harika bir lezzet sunacaktır. Eskişehir halkının da hiç doymadan tükettiği ve en sevdiği lezzetlerden olan balaban kebabı, çok uzun yıllar öncesinden günümüze kadar uzanan yöresel bir yemektir.

Kırım tatarlardan günümüze uzanan çibörekten sonra yine Eskişehir yerli halkının en bilindik yemekelri arasında yer alan balaban kebabı bool köfte restoranda yemeniz tavsiye edilir.

Nam-ı tüm Türkiye’ye yayılan bu lezzeti Eskişehir de olmayan ve diğer illerde tatmak isteyen kişiler ve ev hanımları da kendi mutfaklarında bu lezzeti hazırlamakta. Birde işin ehli restoranlarından olan Bool Köfte restoran da çibörek, balaban kebabı ve yoğurtlu köftenin tadına doyamayacaksınız.

Ütülü olarak da hazırlanabilen balaban kebabı, eşsiz sunumu ve misafirperver tutumu ile Bool Köfte restoran da siz değerli misafirlerini beklemekte. Çibörekte olduğu gibi kırım tatarlarından günümüze uzanan bu lezzet, tatarların balaban, yani ‘’çok’’ kelimesinden türemiştir. Oldukça büyük porsiyona sahip bu yemeği Bool Köfte restoranda denemelisiniz.

 

Blog

Yorumlar kapalı

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo