Balaban Kebabı Eskişehir


Balaban kebabı Eskişehir’in en meşhur yemeklerinden biridir. Uzun yıllar önce kırım tatarlardan miras kalan balaban kebabı günümüzde hala aynı lezzetle tüketilmektedir. Bool Köfte restoran da balaban kebabı ve yine kırım tatar kültüründen uzanan çiböreği muhteşem bu lezzetleri deneyebilirsiniz.

Bool Köfte Balaban Kebabı

Eskişehir lezzetleri arasında en sevilen menülerden birisi şüphesiz ki balaban kebabıdır. Köftesi ile meşhur bu ilimizin bu lezzetini denemeniz önerilir. Tarih ve kültür bakımından oldukça gelişmiş olan Eskişehir, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı halinde bir şehirdir. Bu eşsiz şehrin birde gelenekselleşmiş yemekleri vardır ki tadına doyum olmaz. Çibçörek, yoğurtlu köfte ve balaban kebabını Bool köfte restoranda bulabilirsiniz.

Eskişehir’in tescillenmiş yerel lezzetlerinden biride BALABAN Kebaptır. Nasıl ki Bursa’nın ünlü İskender kebabı yurt çapında tanınıyor ve biliniyorsa. Eskişehir’in Balaban Kebabı da kendine has lezzetiyle meşhurdur.

Balabanı diğer kebaplardan ayıran en büyük özelliği önceden dinlendirilip pişirilen dana etlerin kemik suyu ile harmanlanıp, Yöresel Tereyağı ve yoğurt ile servis edilmesidir. Bu eşsiz lezzeti denemek için Bool Köfte restorana gelebilir ve ikramlarımız ile harika bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 

Blog

Yorumlar kapalı

2018 © Boolköfte | Tüm hakları sakldıır.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo